Můj policista

Vyšlo: 16.03.2023
Autorka: Radka
fotka knihy...

Vrátila jsem se ke zvyku, že když někde čekám, tak čtu. Tuhle jsem četla Mého policistu, známá mě vyrušila, jestli je ta kniha dobrá. Říkám, že ještě nejsem v půlce a zatím jsem rozpolcená, že nevím, zda se mi líbí nebo ne. Ona, že má kamaráda policistu, zda by to pro něj nebyl vhodný dárek. Zde jsem byla s odpovědí rozhodná. S největší pravděpodobností ne. Je to o homosexuálním vztahu mezi dvěma muži. Takže pokud nepatří k liberální mužské menšině, radost by mu takový dárek neudělal.

 

Je to zvláštní jak jsou muži přecitlivělí ke své sexualitě a cítí se být ohrožení jakýmkoliv náznakem, že nejsou "chlapi".

 

Lesby jim vůbec nevadí, naopak to podněcuje jejich fantazii. Ale gayové jsou přímým útokem na jejich mužství. Nechápu. Nechápu ani ten nepoměr mezi vnímáním leseb a gayů. A v dnešní době nechápu, ani jak někomu mohou vadit homosexuálové obecně.

 

Přesto si živě vzpomínám na své první (uvědomělé) setkání s gayi. Byla jsem v šoku, nečekala jsem to, co jsem viděla. Musela jsem se nad sebou zamyslet, abych si ujasnila, zda mám předsudky. Zjistila jsem o sobě, že bych byla v šoku, i kdybych takhle viděla heterosexuální pár. Nečekala jsem takovou intimitu na veřejnosti. Nakonec jsem si přiznala, že jsem sice byla šokovaná více, než by bylo patřičné, ale to, co jsem viděla, shledávám naprosto v pořádku. Dva milující se lidé, to je důvod k radosti, bez ohledu na pohlaví.


>>
02.03.2023
16.02.2023
02.02.2023
<<

kalendárium