Dívka v puntíkových šatech

Vyšlo: 04.05.2016
Autorka: Moneo
fotka knihy...

Kamarádka dostala nedávno foťák, Polaroid, a od té doby ho bere na všechny naše dlouhé i kratší výlety. Bez ohledu na to, jestli jdeme jenom tak v Brně do našeho oblíbeného vinného baru DEGU, nebo jestli jedeme až do Prahy na představení Fantoma opery. Vzniká tak spousta živých fotek, které se nekrčí někde v počítači, ale žijí s námi a obklopují nás. 

 

Před delší dobou jsem v knihkupectví spatřila puntíkovou knihu s příhodným názvem – Dívka v puntíkových šatech, a měla jsem pocit, že ji prostě musím mít. Že je to kniha, kterou si ne dnes, ne zítra, ale v dohledné době přečtu. <módní vsuvka> A ne, tenkrát jsem neměla jedinou puntíkovou sukni ani šaty. To se změnilo až letos, v době, kdy zima přechází do jara. Objevily se u mě. Krásné červené šaty s bílými puntíky. Takové šaty, které prostě potřebuje každá žena. <konec módní vsuvky>

 

Do knihy jsem se začetla už v zimě a měla jsem pocit, že by stálo za to o ní napsat. Není úplně typická puntikatá. Uvnitř je jiná. Asi jako když roste tráva. Kořínky i zelené lístky si razí cestu, kudy to jen jde. Motají se a rozpínají, až zaplní velkou část prostoru. A vy čtete dál, protože nevíte, kde se zastaví. 

 

A ještě jedna rychlá poznámka k polaroidové fotografii. Vidíte dobře. Puntíky jsou úplně všude. Na obalu knihy Dívka v puntíkových šatech. Na mých červených puntíkových šatech a dokonce i na hrnečku s kakaem, které se jmenuje Svatý Tomáš. 

 


>>
25.04.2016
18.04.2016
11.04.2016
<<

kalendárium

Agonie

4 . květen

4. května 1940 se narodil americký lékař a spisovatel Robin Cook. Medicína a literatura nejsou jeho jedinými zájmy, je také spoluzakladatelem internetové softwarové společnosti, v minulosti vlastnil restauraci a stavební firmu. Za úspěchem jeho knih, z nichž některé byly zfilmovány, stojí zejména podrobná znalost lékařského prostředí, o kterém píše.

Výročí

*1925 Jiří Robert Pick

*1939 Amos Oz

*1940 Robin Cook

 

†1920 Věnceslava Lužická

†1959 Jiří Mařánek

†1959 Lothar Suchý